• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

akkerbouwbedrijf.nlakkerbouwbedrijf.nl

  • Nieuws
  • Machines
    • Kistenkantelaar
    • Kunstmeststrooier
    • Pootmachine
    • Ploeg
    • Schoffelmachine
    • Rooimachine
    • Trekkers
    • Veldspuit
    • Zaaimachine
  • Duurzaamheid
    • Biodiversiteit
    • Biologische akkerbouw
    • Bodembeheer
    • Gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB)
    • Gecombineerde opgave
    • Kringlooplandbouw
    • Precisielandbouw
    • Subsidie akkerbouw
      • SDE+-subsidie
      • Asbestsanering
      • Salderingsregeling
    • Veredeling
  • Gewasbescherming
    • Bodemherbiciden
    • Contactherbiciden
    • Graanfungiciden
    • Insecticiden
    • Neonicotinoïden
    • Glyfosaat
    • Ctgb toelatingen
    • Irrigatie / beregening
  • Poten & zaaien
    • Aardappelen poten
    • Uien zaaien
    • Graan zaaien
    • Peen zaaien
    • Suikerbieten zaaien
    • Vollegrondsgroente zaaien
  • Oogst
    • Aardappelen oogsten
    • Graan oogsten
    • Vollegrondsgroente oogsten
    • Uien oogsten
    • Suikerbieten oogsten
    • Bewaring
  • Marktprijzen
    • Bekijk huidige marktprijzen
    • Aardappelrassen
    • Aardappelprijs
    • Graanprijs
    • Graanrassen
    • Ondernemen
    • Peenprijs
    • Uienprijs
  • Ziekten & plagen
    • Aaltjes
    • Alternaria
    • Bladluizen
    • Bruinrot
    • Cercospora
    • Neerslagtekort
    • Roest
    • Phytophthora
    • Valse meeldauw
  • Brandpartners
    • Bayer Crop Science
    • Van Iperen
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op akkerbouwkrant aanpassen
    • Adverteren
    • Contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • icon

Voortgang veldkeuring pootaardappelen: vlotte gewasontwikkeling

Aardappelen oogsten Aardappelen poten Aardappelrassen 16 juni 2026

Voortgang veldkeuring pootaardappelen: vlotte gewasontwikkeling

De NAK meld dat de gewasontwikkeling van de percelen pootaardappelen dit jaar vlot is. De eerste percelen staan inmiddels al in bloei. Ook is de eerste veldkeuring al voor bijna 40 procent afgerond. Dit blijkt uit de voortgang van de veldkeuring van week 24.

Onderstaande tabel weergeeft het afkeurings- en verlagingspercentage van de afgelopen drie jaar per gebied. Het verlagingspercentage is met 0,62 procent normaal voor half juni.

Stand tot 20/6 (week 24)% verlaagd% afgekeurd
Gebiedha2026202520262025
Noord I kleigronden15.2090,20,40,00,0
Noord II zandgronden2.1860,90,70,20,0
Midden14.6410,40,30,00,0
Zuid9.1952,51,10,00,0
Totaal41.2310,80,50,10,0

Verlagingspercentage

De grafiek hieronder toont het landelijk verloop van het percentage verlagingen van de veldkeuring pootaardappelen in de afgelopen drie jaar.

Oorzaken verlagingen in veldkeuring

Van de verlaagde oppervlakte is 55 procent verlaagd vanwege mozaïek, 32 procent vanwege bacterieziekte en 11 procent vanwege raszuiverheid.

Bron: NAK

Primaire Sidebar

Recent nieuwsPartner nieuws
Combineren van werkgangen levert grootste besparing op
29 okt

Combineren van werkgangen levert grootste besparing op

"Het is een voorgerecht voor de hoofdteelt"
29 okt

"Het is een voorgerecht voor de hoofdteelt"

Interpom 2026: samen bouwen aan een veerkrachtige aardappelketen
29 okt

Interpom 2026: samen bouwen aan een veerkrachtige aardappelketen

𝗚𝗲𝘀𝗹𝗼𝘁𝗲𝗻 𝘃𝘂𝗹𝘀𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺𝗲𝗻 𝗼𝗽𝗻𝗶𝗲𝘂𝘄 𝘂𝗶𝘁𝗴𝗲𝘀𝘁𝗲𝗹𝗱: 𝘃𝗲𝗿𝗽𝗹𝗶𝗰𝗵𝘁𝗶𝗻𝗴 𝘀𝗰𝗵𝘂𝗶𝗳𝘁 𝗻𝗮𝗮𝗿 𝟭 𝗷𝘂𝗹𝗶 𝟮𝟬𝟮𝟳
29 okt

Verplichting tot gesloten vulsysteem op veldspuit opnieuw uitgesteld

Graanstroken in uien kunnen afspoeling op Zuid-Limburgse hellingen beperken
29 okt

Graanstroken in uien kunnen afspoeling op Zuid-Limburgse hellingen beperken

Toon meer

Aanbevolen voor jou! aardappelen poten

Van meer input naar meer inzicht: hoe gaan aardappelrassen om met voedingsstoffen?

Van meer input naar meer inzicht: hoe gaan aardappelrassen om met voedingsstoffen?

Aardappelprijzen voor de teler herstellen verder

Aardappelprijzen voor de teler herstellen verder

Luizengaas moet virusbesmetting in pootgoedteelt verder beperken

Luizengaas moet virusbesmetting in pootgoedteelt verder beperken

Themapagina's

MachinesDuurzaamheidGewasbeschermingPoten en zaaienOogst en bewaringMarktprijzenZiekte en gevaren

Aardappelen poten

Uien zaaien

Graan zaaien

Peen zaaien

Suikerbieten zaaien

Vollegrondsgroente zaaien

Toon meer

Footer

Onze brandpartners

Yara benelux logo
Bayer Crop Science
Logo Van Iperen

Schrijf u in voor onze nieuwsbrief

 *
 *
Vul hier uw e-mailadres in
  • Agenda
  • Contact
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
Akkerbouwbedrijf

Copyright © 2026 Prosu BV | Privacy | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Cookiebeleid

  • Nieuws
  • Machines
    • Kistenkantelaar
    • Kunstmeststrooier
    • Ploeg
    • Pootmachine
    • Rooimachine
    • Schoffelmachine
    • Trekkers
    • Veldspuit
    • Zaaimachine
  • Duurzaamheid
    • Biodiversiteit
    • Biologische akkerbouw
    • Bodembeheer
    • Gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB)
    • Kringlooplandbouw
    • Precisielandbouw
    • Subsidie akkerbouw
      • Asbestsanering
      • SDE-subsidie
      • Salderingsregeling
    • Veredeling
  • Gewasbescherming
    • Bodemherbiciden
    • Contactherbiciden
    • Ctgb toelatingen
    • Glyfosaat
    • Graanfungiciden
    • Insecticiden
    • Irrigatie / beregening
    • Neonicotinoïden
  • Poten & zaaien
    • Aardappelen poten
    • Suikerbieten zaaien
    • Graan zaaien
    • Peen zaaien
    • Uien zaaien
    • Vollegrondsgroente zaaien
  • Oogst
    • Aardappelen oogsten
    • Bewaring
    • Graan oogsten
    • Suikerbieten oogsten
    • Uien oogsten
    • Vollegrondsgroente oogsten
  • Marktprijzen
    • Bekijk huidige marktprijzen
    • Aardappelprijs
    • Aardappelrassen
    • Uienprijs
    • Ondernemen
    • Peenprijs
    • Graanprijs
    • Graanrassen
  • Ziekten & plagen
    • Aaltjes
    • Alternaria
    • Bladluizen
    • Bruinrot
    • Cercospora
    • Neerslagtekort
    • Phytophthora
    • Roest
    • Valse meeldauw
  • Brandpartners
    • Bayer Crop Science
    • Van Iperen
    • Yara
  • Abonneren & meer
    • Gratis abonnement op de Akkerbouwkrant
    • Uw abonnement op akkerbouwkrant aanpassen
    • Contact
    • Adverteren
    • Inschrijven nieuwsbrief
  • Cookiebeleid
  • Van Iperen